Zpravodajství

Ústeckem otřásají vraždy tří žen v jediném týdnu!

Ústeckem otřásají vraždy tří žen v jediném týdnu!
Zdroj: TV Nova

Tři vraždy za posledních sedm dní. S takovým výsledkem se teď potýkají kriminalisté v Ústeckém kraji. Bohužel ale nejde o nic výjimečného. Vysoká kriminalita je na severu Čech na denním pořádku. Brutalita trestných činů se navíc rok od roku zhoršuje. Podle odborníků za to může vysoká míra nezaměstnanosti.

Úterý 30. října, policisté našli mrtvou devětadvacetiletou ženu v děčínském bytě. Zavraždil ji její manžel. Středa 31.října. Šestatřicetiletý muž v Ústí nad Labem brutálně ubodal svoji družku. Na těle měla desítky bodných ran. Sobota 3. listopadu.

Tělo mrtvé pětačtyřicetileté ženy našla její známá zastlané v posteli v bytě na sídlišti v Mostě. A takových případů jsou od začátku roku v kraji desítky. Smutné je, že už teď jich policisté napočítali tolik, co za celý loňský rok.

"Do konce října jsme v severních Čechách měli devatenáct vražd, v loňském roce jich bylo osmnáct," řekla nám mluvčí středočeské policie Jarmila Hrubešová.

"Vysoká průmyslnost téhle oblasti přitahuje hodně lidí, kteří mají nižší vzdělání a kteří jsou často méně přizpůsobiví," říká psycholožka Jana Doubravová.

Podle psychologů může za zvyšující se počet vražd a sebevražd také depresivní podzimní počasí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz