Zpravodajství

Třebíčského místostarostu Maška zbil agresivní útočník

Místostarosta Třebíče Miloš Mašek (ČSSD) neměl v noci na růžích ustláno. V pondělí odpoledne jej napadl v kanceláři spoluobčan. Politik skončil s pohmožděnou hlavou, zápěstím a hrudníkem v nemocnici. Případem se zabývá policie, sdělil mluvčí radnice Ivan Přibík.

"Policie šetří případ jako útok na veřejného činitele," potvrdil mluvčí policie Karel Neumann. Útočníkovi hrozí až tři roky vězení.

Hlučný byt

Šestačtyřicetiletý muž si přišel údajně za místostarostou stěžovat na špatnou konstrukci bytového domu, v němž bydlí. Slyší totiž hluk z chodby a okolních bytů. Z 51 procent bytovku vlastní město, zbývající podíl bytové družstvo. Případ se na radnici řeší zhruba tři roky. Stavitel údajně byt stěžovatele tehdy odhlučnil, vysvětlil Přibík.

Když muž začal být slovně agresivní a odmítl opustit kancelář, místostarosta chtěl z místnosti odejít, ale muž ho napadl a zmlátil. Na pomoc Maškovi nejdříve přispěchali strážníci, potom byla přivolána státní policie, popsal Neuman.

Mašek má prsty v prodeji pozemků

Opozici v třebíčském zastupitelstvu se v říjnu nepodařilo svrhnout radniční koalici a odvolat starostu Iva Uhra (ODS) a místostarosty Miloše Maška (ČSSD) a Stanislava Mastného (ODS). Pro návrh hlasovalo devět členů sedmadvacetičlenného zastupitelstva, dva byli proti a 12 se zdrželo hlasování.

Důvodem návrhu na odvolání vedení radnice byla podle lídra opozice Pavla Heřmana (Heřman zpět na radnici) dlouhodobá nespokojenost s prací vedení a nekompetentnost zakrývaná arogancí.

Uher také odmítl, že třebíčská radnice není připravena na čerpání evropských dotací. "Jsou připraveny projekty za 800 milionů korun. Záleží jen na schválení operačního programu," řekl Uher. Do ledna 2008 vedení radnice připraví akční plán rozvoje města. Vypracuje také manuál pro komunikaci s médii.

Důvodem bouřlivého minulého jednání zastupitelstva v září byly nejasnosti kolem prodeje lukrativních pozemků v lokalitě Vídeňský rybník.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz