Zpravodajství

Rande přes inzerát: našla si vraha!

Rande přes inzerát: našla si vraha!

Hledat si známost přes inzerát může být někdy dost riskantní podnik. Nikdy totiž nevíte, kdo se mezi řádky skrývá. A ve chvíli, kdy to zjistíte, už může být pozdě. Na rande přes inzerát doplatila životem devětadvacetiletá žena z Děčína.

Ženě, kterou minulý týden v pondělí našel manžel ubodanou v jejím bytě v děčínské čtvrti Podmokly, se stal osudným inzerát, jehož prostřednictvím se seznámila s mužem vrahem. "Inzerát do novin si podal sám vrah," řekla serveru nova.cz mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová. V den jejich setkání připravil matku čtyřleté dcery o život.

"Policisté devětadvacetiletého Slováka zadrželi v pondělí. Muž se k činu přiznal, ale teď už s vyšetřovateli příliš nekomunikuje. Zároveň je podrobován výslechům a zkoumání psychologů a soudních znalců, kteří tímto způsobem hledají usvědčující důkazy," doplnila mluvčí.

Podle policistů se devětadvacetiletá žena, která se svým manželem nežila, s mužem sešla 27. října ve svém bytě. Ten ji hned na první schůzce zabil. Motiv činu zatím kriminalisté neznají. Teď mu hrozí až 15 let vězení.

Podle Hrubešové je tato vražda varováním před tím, aby se ženy při seznámení na inzerát nescházely s neznámými muži v soukromí. "Rozhodně ženám doporučuji, aby si první schůzky s neznámými muži domlouvaly někde na veřejném místě, například v kavárně nebo restauraci," říká Jarmila Hrubešová. 

Tři vraždy v jednom týdnu

Od 27. října do 3. listopadu se staly v Ústeckém kraji tři vraždy. Ve středu 31. října v Ústí nad Labem surově ubodal šestatřicetiletý muž třiapadesátiletou ženu. Motivem byly osobní neshody, oběť i pachatel se znali. Vraha kriminalisté dopadli hned druhý den. V sobotu začali policisté vyšetřovat vraždu čtyřiačtyřicetileté ženy z Mostu. Podezírají z ní manžela oběti Leška Sobieraje, po kterém už vyhlásili celostátní pátrání.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz