Zpravodajství

Postižení mají spadeno na Čunka, Bursíka a Julínka

Postižení mají spadeno na Čunka, Bursíka a Julínka
Zdroj: TV Nova

Národní rada osob se zdravotním postižením si stěžuje na některá ministerstva a politiky. Tvrdí, že písemná korespondence s nimi je čím dál horší. A to je prý velký problém především, když připomínkují nějaký přijímaný zákon, vyhlášku nebo jiný důležitý předpis. A proto se rozhodli, že ty nejhorší budou veřejně pranýřovat, aby se polepšili.

Když hrozilo, že postižení přijdou o dotace, nezareagovali prý předsedové zelených Bursík a lidovců Čunek. A když postižení připomínkovali lékovou vyhlášku, než ministerstvo odpovědělo, byla schválena.

A proto postižení vytvořili tento žebříček komunikativnosti, který ale kritizované politiky a ministerstva rozzlobil. Nejhorší je ale prý ministerstvo zdravotnictví.

Ministerstvo spravedlnosti. To je prý další pomalu komunikující instituce.

Handicapovaní hodnotili i politické špičky. Předseda lidovců prý dělá pro postižené hodně. Kritiku proto označuje za špatný krok.

Handicapování ale i chválili. Nejlépe komunikuje ministerstvo práce a sociálních věcí a z politiků předseda ČSSD Jiří Paroubek.

I přes vlnu kritiky chystají postižení zveřejňovat žebříček komunikativnosti i v příštích letech. Je to prý totiž jediný způsob, jak donutit politiky a ministerstva, aby komunikovali lépe.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz