Zpravodajství

Postižení mají spadeno na Čunka, Bursíka a Julínka

Postižení mají spadeno na Čunka, Bursíka a Julínka
Zdroj: TV Nova

Národní rada osob se zdravotním postižením si stěžuje na některá ministerstva a politiky. Tvrdí, že písemná korespondence s nimi je čím dál horší. A to je prý velký problém především, když připomínkují nějaký přijímaný zákon, vyhlášku nebo jiný důležitý předpis. A proto se rozhodli, že ty nejhorší budou veřejně pranýřovat, aby se polepšili.

Když hrozilo, že postižení přijdou o dotace, nezareagovali prý předsedové zelených Bursík a lidovců Čunek. A když postižení připomínkovali lékovou vyhlášku, než ministerstvo odpovědělo, byla schválena.

A proto postižení vytvořili tento žebříček komunikativnosti, který ale kritizované politiky a ministerstva rozzlobil. Nejhorší je ale prý ministerstvo zdravotnictví.

Ministerstvo spravedlnosti. To je prý další pomalu komunikující instituce.

Handicapovaní hodnotili i politické špičky. Předseda lidovců prý dělá pro postižené hodně. Kritiku proto označuje za špatný krok.

Handicapování ale i chválili. Nejlépe komunikuje ministerstvo práce a sociálních věcí a z politiků předseda ČSSD Jiří Paroubek.

I přes vlnu kritiky chystají postižení zveřejňovat žebříček komunikativnosti i v příštích letech. Je to prý totiž jediný způsob, jak donutit politiky a ministerstva, aby komunikovali lépe.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz