Zpravodajství

Dívka se čtyřma rukama a čtyřma nohama je po operaci!

V indickém Béngalúru ve středu skončila čtyřiadvacetihodinová operace dvouleté holčičky, která se narodila se čtyřma rukama a čtyřma nohama. Podle lékařů je děvče po zákroku ve stabilizovaném stavu, informovala agentura AP.


"Operace se vydařila nad naše očekávání," řekl vedoucí třicetičlenného týmu chirurgů Šaran Pátil. "Každý krok byl úspěšný a neobjevily se žádné komplikace." Holčička jménem Lakšmí zůstane po odstranění nadbytečných končetin a orgánů v nemocnici ještě na pozorování. Její rodina se s ní však mohla setkat už ve středu.

Lakšmí se narodila spojená v oblasti pánve s takzvaným parazitickým dvojčetem, které se v matčině lůně přestalo vyvíjet. Dívka kvůli deformaci nemohla stát ani chodit a operace jí má umožnit normální život. Náklady na operaci uhradila nadace nemocnice, protože rodina dívky si ji nemohla dovolit.

Jméno bohyně

Děvčátko bylo pojmenováno Lakšmí podle čtyřruké hinduistické bohyně štěstí a hojnosti a někteří lidé v chudé vesnici v severoindickém státě Bihár, odkud jeho rodina pochází, ho také jako bohyni uctívají.

"V naší vesnici ji všichni uctívají jako bohyni," potvrdil otec holčičky. Objevili se prý i lidé, kteří chtěli na neštěstí jeho dcery vydělat peníze. Rodiče ji prý museli skrývat, protože se dívku pokoušeli koupit cirkusáci.

Lakšmí měla mimo jiné dvě spojené páteře, dvě dutiny břišní, dvě dutiny hrudní, čtyři ledviny a propletené nervy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz