Zpravodajství

Ready Kirken představují své Světy

Ready Kirken představují své Světy
Zdroj: EMI

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale před dvanácti lety vznikla v Pardubicích kapela Ready Kirken. Během té doby uplynulo v Labi hodně vody a skupina zažila dobré i zlé časy. V posledním roce se muzikanti zdárně vyrovnali s personálními změnami a během léta natočili novou desku Světy Ready Kirken.

V pořadí šesté studiové album natáčeli Kirkeni ve složení kytara Zdeněk Ceral, basa a zpěv Ondřej Herold, bicí Adam Jánošík a v několika písních hostují Milan Cimfe, Tomáš Vychytil a Pavel Bohatý. Muziku na nové desce má z velké části na svědomí Ondřej Herold a texty si vzal na starost již zmíněný ostřílený Tomáš Roreček, který spolupracoval s Kryštofem nebo s Chinaski. „Ready Kirken se pro mě stali srdcovou záležitostí. Začali jsme v době, kdy neměli smlouvu, a výsledek byl ve hvězdách. Během roku jsme ze země vydupali desku, kterou budu mít rád i za 10 let..." říká Tomáš Roreček, který napsal texty k nové desce Světy Ready Kirken.

Silné melodie jsou stále velkou devizou Ready Kirken, kapela se ale po letech vrací ke kořenům, tedy k rockovějšímu a zemitějšímu zvuku. První singl, který se jmenuje Život je výlet, byl nasazen do všech českých rádií. Ke stejné písni se právě dokončuje videoklip a v televizi se objeví v nejbližších dnech.

EMI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz