Zpravodajství

Na Bulovce otevřeli unikátní pracoviště

Na Bulovce otevřeli unikátní pracoviště

Unikátní pracoviště v České republice otevřela Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze. Jde o specializovanou jednotku, která zajišťuje intenzivní péči pro novorozence matek se závažnými infekčními chorobami.


Léčit  se tu budou i děti HIV pozitivních rodiček nebo matek závislých na drogách. Například paní Petra byla v době svého těhotenství závislá na kokainu. Porod její dcerky a následná péče o ni se tedy neobešly bez problémů.

S náročnými případy, jako je tento, si teď lékaři díky specializovanému pracovišti  na neonatologickém oddělení v nemocnici Na Bulovce lépe poradí.

Martin Čihař, primář gynekologicko-porodnického oddělení našemu reportérovi řekl:

"Ty výhody spočívají v tom, že tam, kde bude potřeba řešit závažné případy u takových matek po celé České republice, budeme schopni tyto případy u nás řešit".

Po rekonstrukci se na neonatologickém oddělení zvýšila kapacita o 16 lůžek. Přibyly také dva boxy intenzivní péče a dva nové pokoje pro nedonošené děti. První maminky tak mohou na oddělení nastoupit už v těchto dnech.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz