Zpravodajství

VIDEO: Dvě smrtelné nehody na silnicích, D1 byla zablokována

VIDEO: Dvě smrtelné nehody na silnicích, D1 byla zablokována

Dvě smrtelné nehody ochromily provoz na silnicích v jižních Čechách a na Karlovarsku. Čtyřicetiletý řidič osobního automobilu zemřel v noci na železničním přejezdu v Kamenném Újezdu na Českobudějovicku po srážce s lokomotivou. Lékař na místě už mohl jen konstatovat smrt. Na Karlovarsku se při předjíždění střetlo osobní auto s dodávkou a autobusem. Výsledkem byl jeden mrtvý.

Zdroj: TV Nova

Reportáž připravuje Jiří Borovec a František Nyklas.

Trať z Českých Budějovic do Horního Dvořiště byla v místě kvůli nehodě více než dvě hodiny uzavřená, informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Nehoda se stala ve středu ve 23:15 na přejezdu u Kamenného Újezdu a v automobilu cestoval sám řidič. "Nerespektoval červené světelné signalizační zařízení u železničního přejezdu v Plavnické ulici a zde se střetl s projíždějícím lokomotivním vlakem, jedoucím ve směru od Horního Dvořiště na České Budějovice," sdělila českobudějovická policejní mluvčí.

Vlak odrazil vůz před jeden z domů. Řidič při srážce z vozu vypadl. Dechová zkouška u strojvedoucího vlaku byla negativní. Hmotná škoda dosáhla 80.000 korun.

Na D1 vše začlo v 5:30

Dálnici D1 blokovala na 15. kilometru ve směru na Prahu dvě hodiny hromadná nehoda osmi aut. Zprovozněn už byl levý a prostřední jízdní pruh, v pravém pruhu ještě čekají na odtažení dvě vozidla.

Při nehodě záchranáři ošetřili dvě lehce zraněné ženy. Před místem nehody se vytvořila kolona dlouhá až pět kilometrů. "Pomalu se to rozjíždí, nějakou chvíli ale ještě potrvá, než se provoz obnoví v plném rozsahu," dodal policista.

Podle Niny Šeblové ze středočeské záchranné služby utrpěla při nehodě třiatřicetiletá žena otřes mozku. Sanitka ji převezla na chirurgickou ambulanci nemocnice v Říčanech.

Lékaři na místo vyjeli znovu k třiapadesátileté ženě, která si stěžovala na bolesti zad. Po kontrole jejího zdravotního stavu ji nechali na místě.

Na 15. kilometru dálnice D1 je to dnes již druhá nehoda. První, při které se srazila dvě auta, byla dopravním policistům nahlášena v 05:30. Záchranáři na místě ošetřili dva zraněné muže. Oba měli pohmožděný hrudník a oděrky, uvedla pro nova.cz Šeblová.

První dopravní nehoda na dálnici D1 směrem na Brno byla nahlášena na v 5.30. Dvě auta havarovala přibližně na 15. kilometru. Na místě pracovníci Středočeské záchranné služby ošetřili dva zraněné muže. Oba měli pohmožděný hrudník a oděrky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz