Zpravodajství

VIDEO: Starý pumpař se důchodu nedočká, zastřelil ho feťák

VIDEO: Starý pumpař se důchodu nedočká, zastřelil ho feťák

Noční služba na čerpací stanici Alfa Station v Liberci - Růžodole se stala osudnou jedenašedesátiletému zaměstnanci. Neznámý pachatel ve tři ráno přišel na benzinku a muže chladnokrevně zastřelil, aniž by cokoli ukradl. Čerpadlář byl známý v celém okolí svou přívětostí a příjemným chováním, jeho známí jsou v šoku.


Pachatelem byl muž do 180 cm vysoký, štíhlé postavy, věkem do 30 let. Oblečený byl do modrých riflí a černé mikiny s kapucou a bílým čtvercem na hrudi. Kvůli nesmyslné střelbě a zevnějšku je možné, že má co do činění s drogami.

"Kriminalisté vyhodnocují záznam bezpečnostní kamery," uvedla pro nova.cz severočeská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová. Policie prosí lidi o pomoc, pumpa se nachází na rušné ulici.

"Bezpečnostní kamery zachytily, jak se trestný čin na čerpací stanici odehrál. Věříme, že se nám podaří sestavit podobu pachatele, abychom mohli do pátrání po něm zapojit média," uvedla Hrubešová.

Čerpací stanice Alfa Station se nachází na rušném dopravním uzlu těsně vedle tří kruhovým objezdů a rychlostní silnice Liberec - Děčín. Naproti stojí hotel Valdštejn.

V Libereckém kraji se letos stalo osm vražd nebo pokusů o vraždu. Kriminalisté zatím vypátrali pět pachatelů.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz