Zpravodajství

ODS hází vinu za ztrátu voličů na rebely

ODS hází vinu za ztrátu voličů na rebely
Zdroj: TV Nova

Celá ODS si teď klade jedinou otázku: Proč ztrácí příznivce? Už v několika anketách veřejného mínění je totiž předběhla opoziční ČSSD. V říjnu dokonce o 6 procent. Někteří politici ODS se přitom zlobí na své rebelující poslance. Myslí si, že je to i jejich vina.

Když ČSSD letos v červnu poprvé předběhla v průzkumech ODS, občanští demokraté si tím hlavu zase až tak nelámali. Věřili, že je to jen statistická chyba či jakýsi výkyv.

Když se to opakovalo i v dalších měsících, už si tolik jistí nebyli. Přesto pořád zachovávali alespoň na venek klid.

Teď ale začíná politikům ODS pomalu mizet úsměv z tváře. V říjnu jim totiž ČSSD opět uštědřila porážku. A to hned ve dvou průzkumech. Její náskok se už nepočítá v desetinách, ale v celých procentech.

Někteří politici ODS jsou ale přesvědčeni, že za pádem obliby jsou i straničtí rebelové, kteří často zpochybňují kroky vlády. Rozhádané strany podle nich nejsou v módě.

Podle platformistů je to ale jen výmluva. Tvrdí navíc, že kdyby je vláda neobcházela, mnohé konflikty nemusely být. Podle politologů přitom hlavní zatěžkávací zkouška ODS čeká příští rok, až se rozběhne reforma veřejných financí. Ne všichni lidé na ní totiž vydělají, což by se mohlo ve veřejném mínění projevit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz