Zpravodajství

ODS hází vinu za ztrátu voličů na rebely

ODS hází vinu za ztrátu voličů na rebely
Zdroj: TV Nova

Celá ODS si teď klade jedinou otázku: Proč ztrácí příznivce? Už v několika anketách veřejného mínění je totiž předběhla opoziční ČSSD. V říjnu dokonce o 6 procent. Někteří politici ODS se přitom zlobí na své rebelující poslance. Myslí si, že je to i jejich vina.

Když ČSSD letos v červnu poprvé předběhla v průzkumech ODS, občanští demokraté si tím hlavu zase až tak nelámali. Věřili, že je to jen statistická chyba či jakýsi výkyv.

Když se to opakovalo i v dalších měsících, už si tolik jistí nebyli. Přesto pořád zachovávali alespoň na venek klid.

Teď ale začíná politikům ODS pomalu mizet úsměv z tváře. V říjnu jim totiž ČSSD opět uštědřila porážku. A to hned ve dvou průzkumech. Její náskok se už nepočítá v desetinách, ale v celých procentech.

Někteří politici ODS jsou ale přesvědčeni, že za pádem obliby jsou i straničtí rebelové, kteří často zpochybňují kroky vlády. Rozhádané strany podle nich nejsou v módě.

Podle platformistů je to ale jen výmluva. Tvrdí navíc, že kdyby je vláda neobcházela, mnohé konflikty nemusely být. Podle politologů přitom hlavní zatěžkávací zkouška ODS čeká příští rok, až se rozběhne reforma veřejných financí. Ne všichni lidé na ní totiž vydělají, což by se mohlo ve veřejném mínění projevit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz