Zpravodajství

Přichází zima, praskají vodoměry

Přichází zima, praskají vodoměry
Zdroj: TV Nova

Ke stovkám prasklých vodoměrů vyjíždějí každou zimu pracovníci vodohospodářských společností. Už teď, před příchodem mrazů, proto doporučují, aby si každý svůj vodoměr zateplil a předešel tak zbytečným únikům vody i opravám.

Tak pokud jsou vodoměry umístěné v šachtě, je dobré ji zaizolovat například polystyrenovou deskou. Někdy ale pomůže i obyčejná deka, kterou se vodoměr včetně přípojky obalí. V objektu, kde je vodoměr s vnitřními rozvody, je pak nutné udržovat stále teplotu nad nulou.

Lidé by prý neměli zateplení podceňovat, protože opravy rozvodů, nebo náhrada vodoměrů se pak můžou vyšplhat až na několik tisíc korun. Například majitelé celoročně obývaných domů na problém většinou přijdou během několika hodin.

Horší je to ale v případě chat a chalup.Chataři zapomenou vodoměr obalit. Prasklinu ve vodoměru zjistí až na jaře.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz