Zpravodajství

VIDEO: V Lázních Bohdaneč potírají zločin praví kovbojové!

VIDEO: V Lázních Bohdaneč potírají zločin praví kovbojové!
Zdroj: TV Nova

Rapidní pokles kriminality a vážných dopravních nehod zaznamenali v posledním roce v Lázních Bohdaneč na Pardubicku. Je to výsledek nového způsobu práce městské policie. Ta našla vzor u svých amerických kolegů a nyní budí ve městě značný respekt. Díky tomu si tamější strážníci už vysloužili přezdívku lázeňští kovbojové.

Ve tři a půl tisícovém městě působí pět strážníků. Mají nehořlavé uniformy, speciální kevlarové rukavice odolné i vůči řezu, a i když se chystají jen na běžnou silniční kontrolu, vždy mají na sobě neprůstřelnou vestu. A to dokonce i jejich čtyřnozí parťáci.

Kompletní uniforma s neprůstřelnou vestou a opaskem váží více než jedenáct kilogramů.

A není divu, strážníci jsou připraveni opravdu na všechno. Asi nejvíce jsou ale strážníci hrdí na svá silná a hlavně rychlá americká auta. Ta budí respekt nejen u řidičů.

Na policejních záběrech můžete vidět, že autům, která mají obsah tři tisíce kubických centimetrů a pod kapotou více než dvě stě koní, neunikne téměř nikdo.

Zatímco v minulých letech se ve městě stalo ročně čtyři až šest smrtelných dopravních nehod, za poslední půlrok strážníci evidují jen tři havárie se zraněním. Rapidně se snížila i kriminalita.

 

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz