Zpravodajství

Fenka boxera je fit a má novou rodinu!

Fenka boxera je fit a má novou rodinu!
Zdroj: TV Nova

Nejen filmové příběhy musejí končit happy-endem. Následující příběh je příkladem toho, že dobré konce mají i příběhy ze skutečného života. V tomto případě života psího. Z našich televizních novin už asi znáte fenku boxera Ketty, kterou nechali majitelé osudu a málem ji připravili o život. Před jistou smrtí ji zachránili tachovští ochránci zvířat. Také proto je Ketty zdravá a od soboty má i nový domov.

Při pohledu na Ketty by málokdo řekl, že před třemi týdny jí šlo o život. Čtyřletá boxerka trpěla velkými bolestmi a hrozila jí smrt. Majitelé ji přesto nechali samotnou a na týden odjeli pryč, i když věděli v jakém je stavu. Až sousedé zalarmovali ochránce zvířat a Ketty čekala okamžitá operace.

Fenka se pak několik týdnů zotavovala v tachovském útulku pro psy. Majitelé se jí vzdali a nechce se jim ani zaplatit za veterinární péči. Lidi z útulku přitom denně bombardovaly stovky lidí, které osud fenky dojal, dotazy, jak mohou pomoci. Ozývaly se i spousty zájemců, kteří se jí chtěli ujmout.

Ochránci nakonec vybrali rodinu z Tachova. Doma už jednoho boxera mají a chovají ho jako v bavlnce. Macákovi už předem pro Ketty všechno připravili. V novém domově ji čekala velká zateplená bouda i další nezbytnosti.

Ketty se s novými pány okamžitě nadšeně seznamovala. Pak přišel na řadu nejobávanější okamžik, seznámení se statným boxerem Flekem. Oba psi si ale okamžitě padli do oka. A brzy bylo jasné, kdo že vlastně bude smečce velet.

Pro Ketty všechno skončilo dobře. O její původní majitele se ale zajímají policisté, která případ zatím řeší jako přestupek. Navíc ale policie přijala i několik trestních oznámení kvůli týrání Ketty. Původním majitelům tak hrozí minimálně mnohatisícová pokuta.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz