Zpravodajství

Slovensko drží smutek: zemřel i Miško

Slovensko drží smutek: zemřel i Miško
Zdroj: TV Nova

I když jsme všichni doufali, že se tak nestane, přesto přišla ze Slovenska smutná zpráva. V pátek navečer zemřelo druhé z oddělených siamských dvojčat, malý Miško. Den ze dne jeho naděje na život slábly, nakonec rozhodly komplikace s tenkým střevem a zažíváním.

Sen matky, aby alespoň z Miškových úst jednou slyšela slova jako máma a táta se už nesplní.

Osud siamských dvojčat sledoval celý národ od jejich narození. Těhotná věřící matka váhala jen chvíli, zda si srostlé děti nechá. Rozhodla se, že jim dá šanci se narodit a o život bojovat.

Pět měsíců na to se rodina dozvěděla krutou pravdu. Buď děti podstoupí riskantní oddělení, nebo zemřou. Dvacetihodinový náročný zákrok sledovali novináři v přímém přenosu přes televizní obrazovku. Úspěch nakonec odměnili potleskem.

Optimismus se ale mění v obavy. Miškovi se tvoří dírky na střevech a Marka ničí infekce. Na Markově pohřbu přijde opět trocha optimismu, jeho bratříček reaguje na matku. I Miško ale svůj boj dobojoval.

Rodiče po smrti druhého dítěte prohlásili, že časem se o miminko pokusí znovu a i tímto způsobem se pokusí překonat trauma. Navzdory všemu ale svého rozhodnutí, dát svým dvojčatům šanci na život, nikdy nebudou litovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz