Zpravodajství

Cylindrické vložky do dveří? Pro zloděje žádná překážka!

Se znepokojující zprávou přišlo spotřebitelské sdružení D-Test. Na trhu se podle něj prodávají cylindrické vložky do dveří, které mají certifikát Národního bezpečnostního úřadu a přesto je mohou zloději za minutu bez poškození otevřít. Podle zámečnického cechu se dá u nás tímto způsobem beze stop překonat celá řada zámků, které se prodávají v obchodech a lidé by to měli vědět.

Bumping - metoda známá mezi zloději. Jak vypadá v praxi, ukázalo už několik zahraničních televizí a ukážeme vám to i my. Mírně upravený klíč se zasune do zámku, několikrát se do něj uhodí a zámek se bez poškození otevře.

Spotřebitelské sdružení Test teď nechalo namátkově otestovat typ české vložky FAB, který má být proti bumpingu odolný. Ve státním zkušebním ústavu měli k dispozici devět nových kusů vložku a jeden, který byl předtím 25000x zamčen a odemčen.

Národní bezpečnostní úřad vydal certifikát, podle kterého je vložka hodnocena vysokým stupněm bezpečnosti. Bumping by ji neměl otevřít. Úřad přitom vycházel z testů certifikované firmy Trezortest.

Spotřebitelské sdružení D-Test zvažuje, že nechá otestovat další zámky, aby bylo jasné, které z nich jsou proti bumpingu odolné.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz