Zpravodajství

Divokej Bill se chystá před evropské fanoušky

Divokej Bill se chystá před evropské fanoušky
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Ouvalská kapela Divokej Bill má pořádně našlápnutý podzim. Vydali živou desku i DVD a jsou uprostřed tuzemsko-evropského turné. Zítřejším koncertem v Praze zahajují druhou část turné, na němž je doprovází britská kapela The Levellers. Po čtyřech koncertech pak společně mizí za hranice.

Divokej Bill je nepochybně jednou z největších koncertních atrakcí v naší malé republice. Jeho velkou koncertní plavbu z jara a léta 2006 navštívilo na 150 tisíc lidí, veleúspěšné bylo i předchozí živé CD a DVD Lucerna, které patří k nejprodávanějším živákům u nás.

V hudbou nabitém podzimu přichází Divokej Bill se záznamem ze zmíněného turné, které posluchačům nabídne kapelu v domácím prostředí festivalu Rock For People, těsně před tím, než si muzikanti z Úval došli pro Zlatého Slavíka pro nejpopulárnější tuzemskou skupinu.

V současnosti jsou Billové opět mezi svými věrnými. V uplynulých dnech završili první polovinu svého turné, při které s nimi na jednom pódiu vystupovala německá kapela Die Happy se zpěvačkou Martou Jandovou v čele. Zítra zahajují pražským koncertem část s hostující kapelou The Levellers. Po koncertech v Brně, Pardubicích a Plzni se Divokej Bill stane naopak hostem The Levellers. Společně vystoupí na koncertech v Rakousku, Belgii, Švýcarsku a Holandsku.

EMI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz