Zpravodajství

Lidé prchali z domu, hrozil zřícením

Lidé prchali z domu, hrozil zřícením

Tři rodiny byly před půlnocí evakuovány z domu v pražských Košířích, protože se jim v bytech objevily na zdech nebezpečně vyhlížející pukliny. Podle vyjádření městského statika ale zatím nebezpečí nehrozí.

Zdroj: TV Nova

V Košířích byli všichni ve střehu. Přes deset lidí muselo opustit své byty kvůli zvětšujícím se prasklinám na zdech.

V tomto bytě bydlí důchodkyně, její dcera a snacha k ní chodí každý den. Na hrozivě vyhlížející praskliny upozořnovali majitele objektu naposledy včera.

Dům prochází velkou rekonstrukcí , kvůli nové izolaci se prý musel podřezat, teď si ale začíná jakoby sedat.

Autobus, který byl pro nájemníky připraven, aby nestáli na mrazu, nikdo nevyužil. Městský statik nakonec vydal verdikt - nehrozí nebezpčí zřícení.

"Samozřejmě že já tady budu několikrát denně, nejenom zítra, ale celý příští týden abych kontroloval, zda nedošlo k něčemu ještě horšímu než je dneska," říká.

Nájemníci věří, že jim dům nespadne, to ale potvrdí až odborné expertizy.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz