Zpravodajství

Hutka zpívá o Nohavicovi jako o udavači

Udavač z Těšína. Tak těmito slovy začíná skladba písničkáře Jaroslava Hutky. Na mušku si při skládání textu vzal známého zpěváka Jaromíra Nohavicu. Hutka prý chtěl pomocí písničky opět upozornit na Nohavicovu spolupráci s StB a také na to, že dosud pořádně nevysvětlil, co všecho pro státní bezpečnost dělal.

Jaroslav Hutka zpívá o Jaromíru Nohavicovi ve více jak tříminutové písničce. A nešetří v ní tvrdými výrazy. O Nohavicovi mluví jako o udavači a zbabělci.

"Napadlo mě to ve veliké pohodě u říčky La Sour. A když mě napadl první verš udavač z Těšína, tak sem to musel dopsat," říká Hutka.

Hutka prý písničku napsal především proto, aby opět zviditelnil kontakt Nohavici a StB.

"Co to znamená, když jde písničkář v roce 1989 udávat dalšího písničkáře," říká?

Písnička o Jaromíru Nohavicovi ihned zaplnila internet. Populární je i v internetových kavárnách.

Po internetu se tak ihned rozšířila do celé republiky. Většinu lidí ale skladba nepřekvapila.

"Jaromír Nohavica je evidován jako agent StB, a to po dobu delší než tři roky," říká oslovený historik.

Nohavica je proslulý svým výletem do Vídně, kde zpíval exulantům. Vyjet tam mohl jen díky spolupráci s StB. Na oplátku musel přivézt informace, jak se exulantům daří. Nohavica ale i přes skandál s StB stále zůstává populární. Narozdíl od Hutky.

Sám Jaromír Nohavica se nám k písničce nevyjádřil. Na otázku, zda tedy zvedne hozenou rukavici a i on nazpívá písničku, nám neodpověděl.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz