Zpravodajství

VIDEO: V kostele objevili vzácnou fresku

VIDEO: V kostele objevili vzácnou fresku

Velké překvapení, s nadsázkou lze říct snad zázrak, se odehrál při rekonstrukci jednoho z kostelů v Havlíčkově Brodě. Dělníci našli pod omítkou skryté nástěnné malby. Jak vzácné fresky jsou a co přesně zobrazují, se teprve bude zjišťovat.


Kostel svaté Rodiny v Havlíčkově Brodě je státem chráněná památka, která potřebuje opravit. Rekonstrukce teď začala v zákristii.

 

Právě při této příležitosti došlo ke zjištění těchto maleb, které se nacházejí pod stávající omítkou, říká Milan Málek, ředitel úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

 

Nástěnná freska podle historiků pochází zřejmě z 19. století.

 

Co přesně umělecké dílo má zobrazovat a o jak hodnotný nález jde, se zatím neví. Je s podivem, že se na malby nepřišlo už v osmdesátých letech minulého století, kdy se dělala celková rekonstrukce tohoto kostela.

Odkrývání malby bude pokračovat už v tomto týdnu. Celá freska však světlo světa spatří podle odhadů až za několik měsíců.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz