Zpravodajství

Bankovní fantómové konečně lapeni, jsou za mřížemi

Bankovní fantómové konečně lapeni, jsou za mřížemi
Zdroj: TV Nova

Dva nejznámější lupiči, kteří rok přepadávali převážně banky po celé republice, jsou za mřížemi. Vyšetřovatel je obvinil z loupeže a ve vězení zřejmě stráví dlouhých 12 let. Jeden se k loupežím přiznal, druhý se s policisty moc nebaví.

Tváře dvou bankovních lupičů znala prakticky celá republika. Série dvaceti přepadení prý v našich zeměpisných šířkách nemá obdoby.

Policistům unikali několik měsíců. Aktivnějšího z lupičů měli přitom kriminalisté jak se říká skoro u komína.

Hlavní organizátor loupeží naplnil pořekadlo o tom, že pod svícnem je největší tma. Několik měsíců totiž bydlel v tomto domě, jen asi tři sta metrů od pražské policejní centrály.

Při domovních prohlídkách policisté objevili vše, co lupiči k přepadením používali. Ze zhruba čtyř milionů, které si z bank odnesli, se ale našel jen zlomek.

Uloupenými penězi lupiči nijak nešetřili. Většinu prošustrovali v hernách a nebo v erotických klubech. Jeden z obviněných prý také něco dlužil rusky mluvícím kamarádům. Přítelkyně lupičů, které se Slováky v Praze žily, podle všeho vůbec netušily, co jejich partneři vyvádějí.

V žádným případě nebylo prokázáno, že by ty partnerky nějakým způsobem o této trestné činnosti věděly  nebo se na ní eventuálně podílely.

Soudce by měl uvalit vazbu na oba lupiče během čtvrtka.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz