Zpravodajství

Malá Lakšmí přišla o čtyři končetiny, daří se jí dobře

Dvouletá indická holčička, která se narodila s osmi končetinami, byla po nedávné úspěšné operaci propuštěna z jednotky intenzivní péče. Pyšní lékaři ji poprvé ukázali na veřejnosti.

Lakšmí se narodila spojená v oblasti pánve s takzvaným parazitickým dvojčetem, které se v matčině lůně přestalo vyvíjet. Dívenka měla čtyři nohy a čtyři ruce a kvůli této deformaci nemohla stát ani chodit.

V chudé vesnici, kde přišla na svět, ji ale někteří lidé považovali za vtělení čtyřruké hinduistické bohyně hojnosti a uctívali ji.

Zkušený tým chirurgů holčičce před týdnem odoperoval při více než čtyřiadvacetihodinovém zákroku přebytečné končetiny, transplantoval ledvinu jejího dvojčete a rekonstruoval pánevní oblast.

Děvčátko už bylo odpojeno od přístrojů a konzumuje normální stravu. Je ale stále pod přísným lékařským dohledem.

Lékaři dávají malé pacientce osmdesátiprocentní naději na přežití.

Bude ale potřebovat nepřetržitou lékařskou péči, včetně další operace nohou, aby byla schopna normálně chodit.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz