Zpravodajství

VIDEO: V Praze na Sokolovské prasklo potrubí, voda zatopila sklepy

VIDEO: V Praze na Sokolovské prasklo potrubí, voda zatopila sklepy

Pražané se museli ve středu kolem půl šesté ráno vypořádat na Sokolovské ulici s prasklým vodovodním potrubím. Praskla tam vodovodní trubka o průměru 60 centimetrů. Našemu serveru to sdělila manažerka komunikace a managementu Pražských vodovodů a kanalizací Marcela Dvořáková.

Zdroj: TV Nova

"Praskl vodovod z roku 1960," uvedla manažerka. Podle ní ale porucha neměla vliv na dodávky vody pro lidi z pražských Vysočan.

Vyteklá voda zatopila na Vysočanech několik sklepů. "Jsme připraveni poškozené finančně odškodnit," uvedla Dvořáková. Havárie potrubí není na Sokolovské ulici ojedinělým jevem. Podle Dvořákové se podobná nehoda stala loni. Někteří poškození lidé si ale stěžují, že jenom letos už mají vodu kvůli špatné kanalizaci ve sklepích potřetí.

Na místě poruchy byla dočasně omezena doprava. Po 10:00 by ale podle Dvořákové neměli mít řidiči ve Vysočanech závažnější problémy.

V prvních chvílích nemohli lidé nic jiného dělat, než koukat z oken na to, jak se v jejich domech postupně stupá vodní hladina.

Podle místních je to už po několikáté, kdy jejich domy vytopila voda z prasklého potrubí. Navíc si i stěžují na to, že při každém větším dešti se situace opakuje.

Bahno a nánosy budou lidé z domů odklízet ještě několik dnů. Bojí se především zimy. Stěny nasáklé vodu by totiž kvůli mrazům mohly popraskat a narušit tak statiku.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz