Zpravodajství

Prodavačka pomohla babičce, dostala vyhazov

Prodavačka pomohla babičce, dostala vyhazov
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

68letá Jiřina Blažejová je silná diabetička. Píchat inzulín si musí až čtyřikrát denně. Při nákupu v hypermarketu se jí ale udělalo zle. Pomoc vyhledala v květinářství u své vnučky, která tam prodává.

Za to, že prodavačka umožnila své babičce vstoupit do míst, kam veřejnost nesmí, dostala výpověď.

Mladá prodavačka neví, co zlého udělala, když babičce pomohla. A prý by pomohla i příště. Lékařská zpráva potvrzuje, že pacientka je diabetičkou. A poskytnutí prostoru pro aplikaci inzulínu je podle lékařů prostým projevem lidskosti.

Diabetici vyšli do ulic, je jich čím dál víc

Tisíce lidí v různých městech republiky ve středu vyrazily na Světový pochod proti diabetu. Akcí chtěli upozornit na rychle se šířící civilizační nemoc zvanou cukrovka.A jedním z přibližně šedesáti měst, která se rozhodla tento mezinárodní pochod podpořit, byly i České Budějovice.

Mezinárodní pochod proti diabetu v Českých Budějovicích, ale i po celém světě, odstartoval přesně ve třináct hodin. Nejen diabetici chtěli touto akcí ukázat, že chůze jako snadná forma pohybu, může výrazně přispět ke snížení vzniku cukrovky. V současné době totiž u nás touto obávanou civilizační chorobou trpí 750 tisíc registrovaných diabetiků. ¨

Odhaduje se ale, že jejich skutečný počet už dosáhl milionu. Ta dnešní akce by měla vyvrcholit večerním koncertem, který se uskuteční u Kongresového centra v Praze.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz