Zpravodajství

Drogy: 20 tisíc závislých na pervitinu

Drogy: 20 tisíc závislých na pervitinu

Na pervitinu je v Česku závislých dvacet tisíc lidí, uživatelů drog v České republice nestoupá ani neklesá. Uvádí to nejnovější zpráva o stavu drog za rok 2006. Tu schválila na svém pravidelném zasedání vláda. Léčba drogově závislých si vyžádala loni několik miliard korun


Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti zjistilo, že drogy vyhledává stále stejný počet lidí. Tento stav platí již třetí rok.

V roce 2006 bylo Česku více jak třicet dva tisíc uživatelů drog. To jsou ti, kteří jsou především injekčními uživateli.

Zprávu, která tato čísla uvádí, schválila včera na svém pravidelném zasedání vláda. V Česku je největší počet uživatelů drog závislých na pervitinu. Těch je téměř dvacet tisíc, tedy dvě třetiny ze všech narkomanů. Zbytek je pak závislý na opiátech. Především na heroinu.

Pozitivní trend je ale také v tom, že poprvé klesl počet žáků devátých tříd, kteří mají zkušenosti s drogou.

Na boj proti narkomanii loni vydala Česká republika ze státního rozpočtu více jak šest miliard korun.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz