Zpravodajství

Kočky jsou terčem neznámého střelce

Kočky jsou terčem neznámého střelce

Neznámý střelec si u Frýdku-Místku našel nový terč. Jeho obětí se staly kočky. Za poslední týden jich zabil nejméně pět. Lidé se o své kočky bojí a podezírají ze střelby myslivce


V tomto období kočky vyrážejí do polí, kde loví hraboše. Tam se mohou stát snadným cílem nelítostného střelce. V těle jedné z koček objevili obyvatelé broky. Podezírají proto jednoho z myslivců. Jeho jméno však nechtějí prozradit - bojí se totiž pomsty.

Povolení střílet toulavé kočky má Myslivecká stráž. Po odstřelu musí její tělo zlikvidovat. V tomto případě ale střelec nechá mrtvá zvířata ležet přímo na místě nebo je odhodí na strom.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz