Zpravodajství

VIDEO: Paroubek se svatbou stále váhá, ošívá se i Kováčová

VIDEO: Paroubek se svatbou stále váhá, ošívá se i Kováčová
Zdroj: TV Nova

Předseda ČSSD Jiří Paroubek je ohledně soukromí tajemný jako hrad v Karpatech. I ve čtvrtek nedal reportérovi TV Nova Kamilu Houskovi jasnou odpověď na otázku, zda odloží plánovanou svatbu s tlumočnicí Petrou Kováčovou. Oba by si měli říct ano v sobotu v Mariánských Lázních.

Kolem každé svatby je vždycky zmatek, říká se mezi lidmi. O Paroubkově to však platí obzvlášť. V pondělí ji popřel.

V úterý už ale mluvil úplně jinak. V oficiálním prohlášení svatbu přiznal.

Vydrželo mu to ale jen do středy, to totiž Paroubek všem znovu zamotal hlavu. Naznačil, že možná ze sobotní svatby sejde. A ve čtvrtek nám to potvrdil.

Paroubkova nastávající Petra Kováčová naší televizi pak poslala SMS. "Tlak médií je ohromný. chtěli jsme chránit své blízké a mít hezký soukromý dne. Ten tlak je jako běsnění," uvedla Kováčová.

Právě ona si podle našich informací odklad svatby přeje, zatímco Paroubek by prý chtěl mít všechno za sebou.

V Mariánských Lázních, kde má být svatba, se tváří tajemně. Na radnici i v hotelu říkají, že obřad zatím není plánován. Místní už ale veselkou žijí.

Definitivní odpověď na otázku, vezmou se či ne, se ovšem dozvíme až v sobotu.

Biskup v ohrožení

"Ten tlak sdělovacích prostředků, zejména bulváru je opravdu nesnesitelný," řekl naší televizi šéf ČSSD Paroubek. Předseda nejsilnější opoziční strany naznačil, že s tlakem médií se musí vyrovnávat i husitský biskup. Je sledován 30 novináři, uvedl Paroubek. Podle něj se zejména bulvár pohybuje "ve stavu deliria".

Paroubek připustil, že odklad sňatku zvažuje kvůli údajnému pronásledování členů rodiny. Paroubek dodal, že svatba má ryze soukromý charakter. Nicméně předseda ČSSD výslovně neřekl, že by k sňatku nemělo v sobotu dojít.

Politická svatba roku

Informace o sňatku pronikly na veřejnost již začátkem týdne. Podle Paroubka "půjde o neveřejný akt, který proběhne v uzavřené skupině rodinných příslušníků a blízkých přátel".

Svatba přijde podle jeho výpočtů zhruba na 120 000 korun, z čehož velkou část uhradí podle tradice rodiče nevěsty. V částce není ale zahrnuto ubytování. To si budou svatebčané hradit sami. O noc novomanželů se postarají majitelé hotelu - hotelové apartmá od nich dostanou Paroubkovi jako svatební dar.

Svatebčané si mohou pochutnat třeba na černém kaviáru z Ruska za 3400 Kč nebo na bifteku z argentinské svíčkové za 690 Kč. Budou-li mezi hosty vegetariáni, za jejich rizoto z italské rýže zaplatí hostitelé 290 korun. Přípitek mohou zvládnout těsně pod 10 tisíc - francouzské šampaňské ročník 1995 stojí baťovských 9900 Kč.

Paroubkovi popřál na dálku i Robert Fico

Prostřednictvím kamery TV Nova popřál budoucím novomanželům hodně štěstí i slovenský premier Josef Fico. "Predovšetkým je známé, že jeho nastávajůca manželka je Slovenka, čiže Slováci budú mať opet všetko pod kontrolou" řekl v nadsázce. 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz