Zpravodajství

VIDEO: Kamion se utkal s mostem. Dopadlo to zle!

VIDEO: Kamion se utkal s mostem. Dopadlo to zle!

U Nového Města nad Metují přehlédl řidič kamiónu dopravní značky, které upozorňují na výšku průjezdu a vjel pod železniční most. Tam pak uvíznul. Přitom shodil z mostu asi osmitunovou traverzu, která dopadla přímo na kabinu auta.

Zdroj: TV Nova

Vše se odehrálo po šesté hodině ráno. Řidič polské národnosti se s kamionem nevešel pod železniční nadjezd. Měl štěstí, že traverza, která z mostu spadla, dopadla až na zadní část kabiny.

Přestože jsou řidiči na most upozorňováni několik kilometrů dopředu, podobné nehody se tady stávají poměrně často.

Nakonec musel být povolán i jeřáb, aby odstranil traverzu z kamionu. To ale nebylo vůbec jednoduché. Přímo k místu se totiž nemohl dostat.

Železniční doprava přerušená nebyla, vlaky tam ale musely zpomalit.

Celkovou škodu odhaduje policie na víc než tři sta tisíc korun.

Hromadná srážka mezi Libercem a Prahou

Hromadná dopravní nehoda zablokovala po 08:30 před Turnovem rychlostní silnici z Liberce na Prahu. Na krátkém úseku tam havaroval linkový autobus, kamion, tři dodávky a několik osobních aut.

Tři lidé utrpěli při karambolu lehčí zranění a dvě osoby byly zraněné středně těžce. Operační důstojník liberecké policie řekl, že policie odklonila dopravu na vedlejší silnice. Provoz na silnici obnoví kolem 11:00.

Podle policisty nejprve jedno auto dostalo na zmrzlé vozovce smyk a vylétlo do příkopu. "Ostatní po něm zřejmě koukali a srazili se," dodal. Mluvčí záchranářů Kristýna Fejfarová řekla, že z autobusu se zranila jen stevardka, která při nárazu prorazila hlavou čelní sklo.

Její zranění však nebylo těžké. Tři zraněné přepravila záchranka do Turnova, dva těžší případy do liberecké nemocnice.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz