Zpravodajství

K demonstraci chtěli využít i zvířata, hrozí jim pokuta

K demonstraci chtěli využít i zvířata, hrozí jim pokuta
Zdroj: TV Nova

Státní veterinární správa začala veřejně vyhrožovat vysokými pokutami všem, kteří chtějí využívat hospodářská zvířata k nátlakovým akcím. K tomuto kroku veterináři přistoupili poté, co podobné protesty na příští úterý oznámila Agrární komora. Kdyby se prý na ohlášené demonstraci skutečně objevila hospodářská zvířata, byl by tím porušen zákon z roku 1992 na ochranu zvířat proti týrání.

Při takových příležitostech hrozí sankce až půl milionu korun, a nebo zákaz činnosti organizaci až na pět let. Veterináři se až doposud při pokutování podobných prohřešků drželi hodně při zemi. Teď jim ale došla trpělivost a to poté, když prezident Agrární komory nedávno v médiích avizoval, že budou příští úterý prostestovat proti nízkým výkupním cenám vepřového masa, a to i za cenu porušení zákonů.

Na to, že se Agrární komora dopustí týrání, pokud v protestním průvodu budou zvířata, veterináři upozornili v tiskové zprávě nazvané Zvířata nejsou hračkou.

A varování padlo na úrodnou půdu. V pátek odpoledne zemědělci pod tlakem změnili názor.

Nejenom Agrární komoru, ale i ostatní, kteří by chtěli do budoucna využívat hospodářská zvířata k protestům Státní veterinární správa varuje, že skončila doba přivírání očí. A na místo dosavadních desetitisícových pokut je připravena nekompromisně udělovat statisícové částky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz