Zpravodajství

K demonstraci chtěli využít i zvířata, hrozí jim pokuta

K demonstraci chtěli využít i zvířata, hrozí jim pokuta
Zdroj: TV Nova

Státní veterinární správa začala veřejně vyhrožovat vysokými pokutami všem, kteří chtějí využívat hospodářská zvířata k nátlakovým akcím. K tomuto kroku veterináři přistoupili poté, co podobné protesty na příští úterý oznámila Agrární komora. Kdyby se prý na ohlášené demonstraci skutečně objevila hospodářská zvířata, byl by tím porušen zákon z roku 1992 na ochranu zvířat proti týrání.

Při takových příležitostech hrozí sankce až půl milionu korun, a nebo zákaz činnosti organizaci až na pět let. Veterináři se až doposud při pokutování podobných prohřešků drželi hodně při zemi. Teď jim ale došla trpělivost a to poté, když prezident Agrární komory nedávno v médiích avizoval, že budou příští úterý prostestovat proti nízkým výkupním cenám vepřového masa, a to i za cenu porušení zákonů.

Na to, že se Agrární komora dopustí týrání, pokud v protestním průvodu budou zvířata, veterináři upozornili v tiskové zprávě nazvané Zvířata nejsou hračkou.

A varování padlo na úrodnou půdu. V pátek odpoledne zemědělci pod tlakem změnili názor.

Nejenom Agrární komoru, ale i ostatní, kteří by chtěli do budoucna využívat hospodářská zvířata k protestům Státní veterinární správa varuje, že skončila doba přivírání očí. A na místo dosavadních desetitisícových pokut je připravena nekompromisně udělovat statisícové částky.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz