Zpravodajství

Dejte si pozor na nebezpečnou dětskou pastu

Dejte si pozor na nebezpečnou dětskou pastu
Zdroj: TV Nova

V našich obchodech se objevily zubní pasty pro děti, které mohou poškodit zdraví. Jak jsme ale zjistili, někteří výrobci si nebezpečí svých výrobků neuvědomují. Na jednom druhu zubní pasty, který se běžně prodává je v návodu naprosto absurdní doporučení. Dozvíte se z něj, že pokud dítě zubní pastu polkne, máte okamžitě kontaktovat toxikoloigické centrum.

Paní Pezlarová vybrala pastu s oblíbenou dětskou postavičkou. Jenže když si přečetla upozornění na zadní straně, vyděsila se.

Text: Nepolykat! Pokud nešťastnou náhodou došlo k spolknutí většího množství pasty, vyhledejte lékařskou pomoc nebo kontaktujte toxikologické středisko.

Překvapené byly i prodavačky, které výrobek prodaly. O varování vůbec nevěděli.

Pastu už zkoumají hygienici. Podle nich je opatrnost na místě. Shodou okolností v pátek vydali varování před pastami Večerníče a Ferda. Jsou z číny a obsahují Dietylenglykol, ten může ve větším množství způsobit poškození ledvin, nebo poškození nervového systému.

Pasty jsou stále v regálech. Pokud už si zakoupíte pastu, na které se vám cokoliv nezdá ministerstvo zdravotnictví doporučuje poradit se na nejbližší hygienické stanici.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz