Zpravodajství

VIDEO: Paroubek se oženil s Petrou Kováčovou

VIDEO: Paroubek se oženil s Petrou Kováčovou

Jiří Paroubek se v sobotu v 16:24 v Mariánských Lázní oženil s tlumočnicí Petrou Kováčovou. Paroubkovým svědkem byl slovenský předseda vlády Robert Fico. Petra Kováčová přijala příjmení svého manžela. Obřadu se zúčastnilo asi 30 rodinných příslušníků a přátel. Novomanželům požehnal biskup Církve československé husitské Jan Hradil. Situaci sleduje naše reportérka Pavlína Polatová.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek se v sobotu odpoledne v Mariánských Lázních oženil s tlumočnicí Petrou Kováčovou. Svatební obřad se odehrával v neprodyšně uzavřeném luxusním hotelu Esplanade, který byl vyhrazen jen pro tuto událost.


Podle naší reportérky stálo již od časných hodin ráno před hotelem dav novinářů, kteří čekali, zda se Jiří Paroubek nakonec skutečně ožení.


„Kolem hotelu stála ochranka, celý hotel je pro veřejnost uzavřen, a to až do 20. listopadu," řekla nám naše redaktorka Pavlína Polatová.


Mezi hosty nechyběl ani slovenský premiér


Snoubence oddal bývalý starosta města Luděk Nosek a požehnal jim biskup Církve československé husitské Jan Hradil. Mezi svatebními hosty byl třeba slovenský premiér Robert Fico, jenž šel Paroubkovi za svědka.


"Kováčová měla na sobě krémové šaty od návrhářky Jany Berg, její svatební květina byla z bílých růží," dodala Polatová.


Novomanželka se rozhodla používat příjmení Paroubková. Svatebního ceremoniálu se zúčastnilo zhruba 30 rodinných příslušníků a nejbližších přátel novomanželů.


Kdo je tajemná svědkyně Kováčové?


Paroubek s manželkou, biskupem Hradilem, premiérem Ficem a svědkyní své manželky, která ale chtěla zůstat v anonymitě a prozradila pouze křestní jméno Miriam, předstoupili asi hodinu po obřadu před novináře. Předcházela tomu důkladná příprava místa pro fotografování, které ozdobila spousta květů. Před objektivy pózovali asi pět minut, aniž kdokoliv učinil nějaké prohlášení nebo odpověděl na dotazy.


Poté se rozloučili a odešli na svatební hostinu...


Svatba šéfa nejsilnější opoziční strany přišla asi na 120 000 korun. Z toho velkou část uhradí podle tradice nevěstiny rodiče, uvedl už dříve pětapadesátiletý Paroubek.


Předseda sociálních demokratů si vzal Petru Kováčovou dva měsíce poté, co ukončil téměř 30 let trvající manželství s bývalou ženou Zuzanou. Už několik měsíců před rozvodem zveřejnil vztah ke čtyřiatřicetileté tlumočnici Kováčové.


Sobotní svatbu se však snažil utajit a do poslední chvíle na všechny dotazy odpovídal vyhýbavě.


Paroubek se stal terčem kritiky kvůli tomu, že se žení zrovna 17. listopadu v hotelu, jehož majitel Vlastimil Dvořák byl podle médií agentem komunistické Státní bezpečnosti. Původně chtěl také Dvořák novomanželům noc v prezidentském apartmá luxusního hotelu poskytnout zdarma jako dárek, bývalý premiér si ale ubytování zaplatí sám.


Předseda ČSSD není jediným z vrcholných českých politiků, kterému se rozpadlo manželství. S manželkou se ve druhé polovině loňského roku rozešel například i hlavní Paroubkův politický soupeř, předseda ODS a premiér Mirek Topolánek. V červenci se mu narodil syn, jehož matkou je místopředsedkyně sněmovny Lucie Talmanová. Při té příležitosti Topolánek uvedl, že k rozvodu nemá souhlas manželky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz