Zpravodajství

Královna Alžběta II. slavila diamantovou svatbu

Královna Alžběta II. s manželem, princem Filipem včera oslavili šedesáté výročí sňatku. Mezi 23 pozvanými členy rodiny byli všichni čtyři potomci královny: princezna Anna, princ Andrew, princ Edward a samozřejmě následník trůnu, princ Charles s manželkou Camillou. Novinkou byla na velkolepém večírku přítomnost Autumn Kellyové, kanadské snoubenky Petera Phillipse, prvního královnina vnuka, který se bude na jaře ženit.

Ze sedmi královniných vnoučat bylo přítomno šest, chyběla jen čtyřletá lady Louise Wessexová, která je příliš malá na podobné oficiální akce. Zato její matka, těhotná manželka prince Edwarda, která má porodit během příštích týdnů, se na večírku bavila za všechny tři.

Slavnostní večeři pořádal ve svém sídle Clarence House princ Charles, hostitelkou tedy byla jeho druhá manželka, vévodkyně z Cornwallu. Zatímco její předchůdkyně princezna Diana i po deseti letech, které uběhly od její smrti, stále ještě plní přední stránky novin, pozorovatelé specializovaní na nejslavnější královskou rodinu světa se shodují, že večer proběhl v nevídaně spokojeném duchu a v minulosti ne vždy harmonický královský pár si ho viditelně užíval.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz