Zpravodajství

Na BIS střílela zbraň ráže devět milimetrů

Na BIS střílela zbraň ráže devět milimetrů
Zdroj: TV Nova

Je to přesně měsíc, co se na budovu BIS střílelo právě ve chvíli, kdy v ní jednali poslanci vyšetřující únik citlivých informací. Nyní se podle internetového serveru Aktualne.cz už ví, z jakého typu zbraně se na budovu střílelo. Má jít o nejrozšířenější zbraň ráže devět milimetrů. Odkud a kdo z ní mohl střílet se stále šetří.

Do sídla tajné služby přicházeli poslanci z komise v devět hodin ráno osmnáctého října, pár desítek minut nato neznámý střelec na budovu jednou vystřelí.

"Střela o průměru devět milimetrů vyšla pravděpodobně z automatické pistole," řekl TV Nova mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Velkou neznámou stále zůstává to, odkud se střílelo. Kolem sídla tajné služby je hustá zástavba. Expertiza ukázala, že se střílelo z velké vzdálenosti, údajně až z jednoho kilometru.

Když se o střelbě na BIS dověděli poslanci, vyvolalo to ve sněmovně paniku. Vzniklo také podezření, že výstřel měl odvrátit pozornost od úkolu poslanců, a to vyšetřit vážný únik informací z BIS.

A to se po měsíci nezměnilo. Policie se ale podle našich informací prý kloní spíš k názoru, že šlo o náhodný výstřel.

Vyšetřování incidentu ještě zdaleka nekončí. Dál se bude pátrat po přesném místě výstřelu a po střelci. Také se bude zkoumat, jestli už zbraň někdy v minulosti někdo nepoužil při nějakém zločinu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz