Zpravodajství

Němečtí mladíci chtěli spáchat hromadný masakr

Podle všeho velkému masakru unikli studenti gymnázia v německém Kolíně nad Rýnem. Policie odhalila plán dvou mladíků, kteří chtěli zítra začít na své spolužáky a učitele střílet. Jeden už byl zatčen, druhý spáchal sebevraždu. Podle posledních zpráv se ale případ zamotává.

Před pár minutami policie přišla s tím, že mladíci už před čtyřmi týdny na internetu svůj plán zpochybnili.

Na stopu prý policii přivedli spolužáci sedmnáctiletého Rolfa B. Ten totiž umístil na internet fotografie z masakru na americké škole Columbine, kde před osmi lety zastřelili dva studenti třináct lidí.

Rolf B. prý při pohovoru ve škole slíbil, že fotografie z internetu odstraní. Po odchodu ze školy ale skočil před tramvaj.

Vyšetřování pak přivedlo policisty na stopu Rolfova komplice - Robina G.

Chtěli jsme zraňovat, zabíjet a pak se zabít. Těmito slovy se podle policie Robin G. přiznal. Důvodem byla prý šikana. Dnem D měl být 20. listopad. Přesně o rok dřív střílel na střední škole v německém Emsdettenu bývalý žák. Zranil 37 lidí.

Školnímu masakru zabránila údajně i norská policie. Ta zatkla jednu osobu kvůli výhrůžkám na internetu namířeným proti škole v Erdalu. Autor videa prý odkazoval na masakr na finské střední škole v Tuusule. Před dvěma týdny tam student zastřelil osm lidí.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz