Zpravodajství

Fantom pražských směnáren skončil v policejních poutech

Pražští kriminalisté si připisují další úspěšnou akci. Dopadli totiž sériového lupiče, který byl v posledních třiceti dnech postrachem směnáren v centru Prahy. Cizinec vysokoškolák vyrážel na loupeže buď s pistolí anebo s papírkem, na kterém hrozil bombou.

Moldavský student před blížícími se Vánocemi potřeboval stále víc peněz. Například směnárnu mezi Můstkem a Národní třídou přepadl celkem dvakrát. Mladík se nijak nemaskoval. U okénka se zdržel maximálně tak minutu.

Ve dvou případech si student asi zbraň zapomněl doma, a proto na pracovníka směnárny vyrukoval s papírkem, kde bylo napsané, že odpálí bombu. Obsluha mu to ale nezbaštila a mladík odešel s nepořízenou.

V pondělí večer na něj narazila hlídka kriminalistů. Poznali ho přímo na ulici a zadrželi ho. U sebe měl i zbraň a podle policie je tak možné, že se chystal na další přepadení.

Dopadený vysokoškolák je obviněn z loupeže - a bude na něj zřejmě uvalena vazba. Do řeči mu dnes příliš nebylo.

Policie pachateli zatím prokázala přepadení pěti směnáren. Mladík bude muset s největší pravděpodobností svá vysokoškolská studia přerušit, protože mu za loupežná přepadení hrozí až desetileté vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz