Zpravodajství

Svědek v kauze Starka ukradl policii data

Svědek v kauze Starka ukradl policii data
Zdroj: TV Nova

Policií otřásá skandál, který tady ještě nebyl. Utajený svědek v kauze podnikatele Starky a nyní odsouzený vězeň detektivům sebral z jejich počítače kompletní dokumentaci z vyšetřování. Z půjčeného policejního počítače vězeň dokonce z cely posílal e-maily například ministru vnitra Ivanu Langerovi. Případ odhalili reportéři pořadu Na vlastní oči.

Výpisy telefonních hovorů lidí kolem Starky, výpovědi svědků, anebo lustrace lidí figurujících v kauze, to vše zmizelo z policejního počítače a objevilo se na několika veřejných serverech.

Vše se seběhlo takto: Jeden z vězňů nabídl policii, že jí pomůže získat fotky týkající se únosu a smrti Lamberta Krejčíře. Tvrdil, že se naboural do počítače Jaroslava Starky. "Byl jsem zaúkolaván, abych z tohoto počítače něco vytáhnul," říká.

Policie vězni po souhlasu státního zástupce půjčila do cely počítač.

Jenže muž detektivům řekl, že má pomalé připojení na internet. Přesvědčil je, aby se mohl přpojit přes jejich počítač. V tom ale byly veškeré údaje z vyšetřování. Ty vězeň policistům sebral a všechny je odeslal na několik veřejných serverů.

"Je to určitě velké selhání policie," říká ministr vnitra Ivan Langer.

Aby toho nebylo málo, vězeň z počítače půjčeného od policie posílal zprávy například Radovanu Krejčířovi nabo dokonce ministru vnitra Langerovi a šéfovi poslaneckého výboru pro bezpečnost Janu Vidímovi.

Případem už se zabývá Inspekce ministra vnitra. Celou kauzu ve středu ve 22.30 odvysílá pořad Na vlastní oči.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz