Zpravodajství

VIDEO: V Českých Budějovicích už stojí vánoční strom

VIDEO: V Českých Budějovicích už stojí vánoční strom

Vánoce se neodvratně blíží. Jedno z prvních měst, které zkrášlí vánoční strom, jsou České Budějovice. Na náměstí tam "vyrostla" patnáctimetrová jedle. Asistovat při tom musel jeřáb a několik pracovníků.

Zdroj: TV Nova

Samotné kácení a naložení trvalo necelou půl hodinu. Vánoční jedly získalo město darem od rodiny z Vrábče a protože už král Miroslav z pohádky Pyšná princezna říkal, že nic neroste do nebe, malá zahrádka by tak obrovskou jedly už neuživila.

Jedly na náměstí usazoval jeřáb a podařilo se to napotřetí. Lesníci musely ořezávat kmen a pár větví. 1. prosince ho poprvé rozzáří přes tisíc žárovek. Radní doufají, že se nebude opakovat situace z roku 1996, kdy vandalové vánoční strom podřezaly.

Na závěr ještě dodám,že první vánoční stromy se v centrech měst začaly objevovat v roce 1989, před tím se to vůbec jak se říká" nenosilo".

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz