Zpravodajství

V hořícím bytě málem uhořela matka se třemi dětmi

Zdánlivě nevinná dětská hra mohla ve středu ráno skončit v Aši tragicky. Čtyřleté dítě si tam hrálo se zábavnou pyrotechnikou. Zápalná sirka tam způsobila požár v bytě. Z hořícího objektu stačila utéct matka se třemi dětmi ve věku od čtyř do osmi let. Našemu serveru to sdělil mluvčí karlovarských hasičů František Petr.

"Nejprve začalo hořet v dětském pokojíčku," uvedl mluvčí. Podle něj žila rodina v podnájmu. "Hořelo v pátém patře pětipodlažního domu," uvedl mluvčí hasičů. Hasiči přijali informaci o požáru v bytu krátce před devátou hodinou.

"Když jsme přijeli na místo, nalezli jsme silně zakouřený byt," uvedl Petr. Podle něj se ale nemuseli hasiči do bytu dobývat násilím. Z bytu už stačila matka s dětmi uniknout. "Zejména dětský pokoj byl značně poničen, shořel odpadkový koš, postel a také část nábytku," dodal mluvčí.

Matku a děti prohlédli záchranáři v budově městského úřadu v Aši. "Naštěstí jim ale nic nebylo," uvedl mluvčí. Škodu odhadují hasiči na 100 tisíc korun.

V bytě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz