Zpravodajství

Bankomaty České spořitelny: hodinový výpadek!

Bankomaty České spořitelny: hodinový výpadek!
Zdroj: TV Nova

Česká spořitelna je u nás jedničkou v počtu bankomatů. Proto její zákazníky zamrzí, když jsou mimo provoz. Ve středu měly bankomaty ČS závažné technické problémy. Od zhruba 11:15 nešla asi třetina bankomatů. Poruchu se podařilo odstranit ve 12:08. Našemu serveru to sdělila Pavla Plachá z tiskového odboru ČS.

"Od 11:45 nešly všechny bankomaty v ČR," uvedla Plachá. Podle ní se ale krátce po poledni podařilo zaměstnancům ČS závadu odstranit. V současnosti má ČS v Česku více než 1100 bankomatů. V poslední době se banka snaží bankomaty vybavit ochrannými prvky.

Česká spořitelna dosud vybavila více než 850 bankomatů z celkového počtu 1100 speciálním modulem zabraňujícím kopírování karet. Do konce roku by měly být zabezpečeny všechny bankomaty.

Bankomaty ČS měly problémy s fungováním rovněž v minulém týdnu, kdy nebylo možné vybírat hotovost; v některých případech lidé nemohli platit u obchodníků. Výpadek tehdy trval zhruba dvě hodiny.
V Česku je nyní celkem přes 3260 bankomatů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz