Zpravodajství

Duševně nemocný ohrožoval ženu na nádraží

Celé Německo ve středu s napětím sledovalo drama, které se odehrávalo na berlínském nádraží. Pravděpodobně duševně nemocný muž tam hodiny držel nožem v šachu mladou ženu. Policie ho nakonec zneškodnila. Všichni ale měli v živé paměti tragédii, při které útočník pobodal na stejném nádraží desítky lidí.

Desetitisíce lidí spěchaly z práce. V jedné z kaváren se schylovalo k dramatu. Šestatřicetiletý muž tu z ničeho nic popadne mladou servírku, položí jí nůž na krk a řekne, že je jeho rukojmí.

Policie měla málo informací. Zpočátku se neví, zda je rukojmí muž, nebo žena. Násilník s policií nespolupracuje, pak promluví. Jeho požadavky jsou ale zmatené. Nejdřív chce 30 000 eur, pak zase návrat ženy, která ho prý nedávno opustila.

Policejní psycholog řekl, že má útočník v očích smrtelný strach a že je schopný všeho.

A tak se policie odhodlala po dvou hodinách k zásahu. Drama skončilo bez kapky krve po dvou hodinách. Útočník je teď na psychiatrii. Policie musela během akce celé nádraží uzavřít, desítky spojů měly zpoždění.
Před rokem a půl to ale na stejném nádraží dopadlo daleko hůř.

Při jeho slavnostním otevření pobodal duševně chorý muž desítky lidí. Jeden z pobodaných byl navíc HIV pozitivní. Úřady dodnes nezveřejnily, zda byl během šílencova běsnění nakažen někdo další.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz