Zpravodajství

Evropské dotazníky rozčílily nejenom feministky

Evropské dotazníky rozčílily nejenom feministky
Zdroj: TV Nova

Pobouření nebo přinejmenším rozpaky budí u našich politiků i veřejnosti některé otázky Evropského statistického úřadu, které by měly zaznít při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011. Lidé ve všech zemích unie a především ženy by totiž měli odpovídat i na řadu otázek z těch nejintimnějších oblastí života.

V kolika letech jste zahájila sexuální život a nebo kolik jste vystřídala partnerů. I na takové otázky by měly české ženy při sčítání lidu odpovídat.

Obávají se, že by na to lidé stejně neodpověděli a nebo by si vymýšleli. Anketa to ve většině případů potvrzuje ČSÚ předpokládá, že i pokud by problematické otázky v Evropském parlamentu prošly, byly by nepovinné a že je tedy do dotazníku nezařadí.

Konečné hlasování proběhne někdy po 10. prosinci.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz