Zpravodajství

VIDEO: Otřesný případ týrání zvířat: nechali žít psy ve výkalech!

VIDEO: Otřesný případ týrání zvířat: nechali žít psy ve výkalech!

Reportér TV Nova byl upozorněn na další vážný případ týrání zvířat. Stal se obci Pševes na Jičínsku. Majitelé zkrachovalé firmy zanechali v opuštěném areálu dva zubožené německé ovčáky. Doteď se o psy starají místní lidé, kterým ale už došla trpělivost a chtějí, aby bylo o zvířata řádně postaráno.

O dva německé ovčáky se musejí starat místní lidé, aby nepošli. Jejich majitelé se o ně údajně přestali starat a nechali je svému osudu v malém kotci. Ti šlapou ve svých výkalech, jedí pouze to, co jim dají místní lidé a jsou neustále zavření. Podle našich informací se psi z kotce nedostali už minimálně pět let.

Oznámení o podezření na týrání řešil místní starosta s majiteli už v létě . Jednou psi dokonce utekli a musela být přivolána policie. Nikdo ani neví zda jsou očkovaní.

"Byl dán příslib těch majitelů o tom, že se budou nadále o psy řádně starat," říká starosta obce Josef Táborský.

Opak se stal pravdou a situace se ještě zhoršila. Bohužel na dobré srdce místních psi zřejmě doplácejí. Protože na první pohled nevypadají, že trpí.

"Těžko posoudit, zda to zvíře je týráno. Nemá to moc řešení, snad obracet se na nás častěji, abychom přijížděli častěji, kdy ten stav je horší nebo kdy teda známky péče ze strany majitele nejsou vůbec," řekla nám Alexandra Máchová, vedoucí inspektorátu veterinární správy Jičín.

Aby se psům dostalo lepší peče nebo aby byli umístěni v útulku, museli by je ohleduplní lidé paradoxně přestat krmit. To ale hrozí riziko, že zvířata pojdou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz