Zpravodajství

Razie na tržnici: trhovci utekli a stánky zamkli

Razie na tržnici: trhovci utekli a stánky zamkli
Zdroj: TV Nova

Tajný sklad pod podlahou stánku a tuny padělků CD, DVD, oblečení nebo bot dnes odhalila velká razie celníků, cizinecké policie a ČOI v Železné poblíž německých hranic na Tachovsku. Akce je to zcela mimořádná. Celníci totiž už předem získali souhlas státního zástupce k otevření zamčených stánků, a navíc budou na tržnici nepřetržitě dohlížet, možná i po několik týdnů.

Když na padesát celníků, mužů z cizinecké policie či inspektorů ČOI obsadilo tržnici, nebyla tu ani noha. Všechny stánky byly zamčené a trhovci zmizeli. Trhovce asi někdo varoval, zřejmě ale nepočítali s tím, že tentokrát celníci budou smět stánky otevřít násilím.

Hned v jednom z prvních stánků, kam muži zákona vnikli, našli pod podlahou tajné skrýše napěchované nelegálním zbožím. Trhovci totiž vystavují jen malou část padělků, tajné sklady ukrývají podstatně víc nelegálního zboží.

Podle pracovníků ČOI se jednalo především o CD, DVD a zboží renomovaných firem Nike, Adidas, Puma. Kvalita zajištěného zboží je ale samozřejmě nízká.

Už krátce po začátku razie bylo jasné, že se v tržnici najdou tuny padělků. Až akce skončí, budou dál celníci na tržnici dohlížet, aby se sem nedostalo žádné padělané zboží.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz