Zpravodajství

Češi přespávají ve finských chatkách, je to ostuda

Češi přespávají ve finských chatkách, je to ostuda
Zdroj: TV Nova

O pobuřujícím chování českých turistů ve finských národních parcích jsme vám říkali už v říjnu. Teď se věc dostala už na mezinárodní úroveň. Případem se totiž zabývá české velvyslanectví ve Finsku a tuzemská asociace cestovních kanceláří. Lidé totiž zneužívají chatky pro jednorázové přespání k několikadennímu pobytu. Podle vedení finských parků se zatím s podobnými případy nesetkali.

Finská panenská příroda, čistý vzduch a zvířata. České turisty sem teď ale lákají i sruby a chatky, ve kterých můžou bydlet zadarmo a chovají se tady doslova jako zvěř.

"Vykonávají svojí potřebu na rohy těchto srubů a chatek, hlučí, jsou tam opilí, dokonce vznikly konflikty s finskými turisty," uvedl český podnikatel v cestovním ruchu Tomio Okamura.

Podle našich informací se případy už dostaly až na české velvyslanectví ve Finsku. Úřad proto poslal do česka žádost o vysvětlení.

Brožury kvůli Čechům

Majitel jedné z tuzemských kanceláří ale takové podnikání popírá.
Podle finských úřadů by za rabování srubů a vandalství mohla hrozit v krajním případě pokuta až 500 dolarů.

Kvůli českým turistům už národní parky zavedly speciální brožury, ve kterých budou v češtině dostupné informace o podmínkách užívání srubů a chatek.

"V případě, že bychom přišli na to, že CK zneužívají právních předpisů v cizí zemi, přistoupíme hnedka k jednání, které může vyústit až ve vyloučení z naší asociace," dodal Okamura.

Případem nehorázného chování českých turistů ve Finsku se zabývá už i ministerstvo pro místní rozvoj. To by se k celé věci mělo vyjádřit nejpozději do konce letošního roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz