Zpravodajství

Otec voják nešťastně zastřelil tříletou dceru!

Velmi tragický případ se odehrál v pátek vpodvečer v Babí na Náchodsku. Tříletou dívku tam nechtěně postřelil její tatínek. Dívka v královéhradecké nemocnici podlehla svým zraněním. Našemu serveru to sdělila mluvčí náchodské policie Iva Prachařová.

Otec tříleté holčičky je voják z povolání a v domě svých rodičů prý zbraň dával z místa na místo. Jenže byla nabitá. Vystřelila a zasáhla jeho malou dcerku, která v tu chvíli lezla po zemi.

Podle lékařů zasáhla kulka holčičku tak nešťastně , že prošla hrudníkem i břichem a zasáhla tak životně důležité orgány.

"Výstřel vyšel z legálně držené pistole Glock," řekla Prachařová. "Nejprve byla dívka převezena do náchodské nemocnice, pak do Hradce Králové," řekla Prachařová. Tam už se ale lékařům život malého dítěte nepodařilo zachránit.

Vše nasvědčuje tomu, že událost byla tragická náhoda. V šoku je zejména matka dítěte.

"Pachateli hrozí až pět let vězení," řekla Prachařová s tím, že je obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Na Náchodsku mají s úmrtím po postřelením své zkušenosti. Letos si tam u Jaroměře dva 14letí mladíci hráli se zbraní v ruce, jeden z nich usmrtil toho druhého.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz