Zpravodajství

VIDEO: U Václaváku srazil opilec za volantem na chodníku lidi

VIDEO: U Václaváku srazil opilec za volantem na chodníku lidi

V centru Prahy včera večer boural opilý cizinec. Osobním autem vjel na chodník, kde zrovna procházela skupinka chodců. Dvě ženy odvezla záchranka do nemocnice. Opilý řidič skončil v policejní cele.

Zdroj: TV Nova

Nehoda se odehrála v samém centru Prahy v postranní uličce u Václavského náměstí. V 21 hodin tu bývá rušno jako za bílého dne. A to nejen na silnici, ale hlavně na chodnících.

Řidič byl cizinec, podle našich informací Rus. Možná se mu nechtělo stát v zácpě. Vjel proto na chodník a auta se snažil předjet. Jenomže po chodníku šlo několik lidí. Jedna žena zůstala dokonce několik minut po střetu zaklíněná pod autem.

Jedna žena utrpěla jen lehké zranění. Druhá má však vážně poraněnou nohu. Když přijeli policisté na místo, opilému řidiči nasadili pouta na ruce. Byl tak opilý, že se sotva udržel na nohou. Nadýchal 2,24 promile alkoholu.

Řidič celou noc střízlivěl na záchytce. Ráno ho policisté za střízliva vyslechli a vyšetřovatel následně obvinili z trestného činu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz