Zpravodajství

V ústecké nemocnici zabíjel meningokok

V ústecké nemocnici zabíjel meningokok
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

V Ústecké Masarykově nemocnici zemřel teprve desetiměsíční chlapeček na nákazu meningokokem. Jde už o druhou smrt batolete v ústeckém kraji od začátku roku. Podle lékařů by rodiče neměli podceňovat nemoci malých dětí, meningokoka totiž v sobě nosí desetina populace.

Desetiměsíční chlapeček zemřel na dětském oddělení ústecké Masarykovy nemocnice. Od začátku roku je to v ústeckém kraji už 11tý případ nákazy meningokokem.

Ze začátku se meningokok vůbec neprojevuje. Může vypadat jen jako obyčejná rýma. Pak se ale průběh dramaticky zhorší, dítě dostane vysokou horečku a objeví se tmavé skvrny na kůži.

Chlapečka by zachránilo očkování, jenže očkovat se dají pouze dva typy této nemoci. Béčko mezi nimi bohužel není. Rodičům ale svítá naděje. Hygienici by měli dostat experimentální vzorky vakcíny proti této zabijácké nemoci.

Podle lékařů by rodiče u malých dětí neměli kouřit a už vůbec by je neměli brát do míst s vysokou koncentrací lidí, jako jsou třeba velké obchodní domy.

Od začátku roku se u nás meningokokem nakazilo kolem stovky lidí. Z toho jedenáct případů pouze v ústeckém kraji. Podle hygieniků v sobě bakterii meningokoka nosí každý desátý člověk.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz