Zpravodajství

V ústecké nemocnici zabíjel meningokok

V ústecké nemocnici zabíjel meningokok
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

V Ústecké Masarykově nemocnici zemřel teprve desetiměsíční chlapeček na nákazu meningokokem. Jde už o druhou smrt batolete v ústeckém kraji od začátku roku. Podle lékařů by rodiče neměli podceňovat nemoci malých dětí, meningokoka totiž v sobě nosí desetina populace.

Desetiměsíční chlapeček zemřel na dětském oddělení ústecké Masarykovy nemocnice. Od začátku roku je to v ústeckém kraji už 11tý případ nákazy meningokokem.

Ze začátku se meningokok vůbec neprojevuje. Může vypadat jen jako obyčejná rýma. Pak se ale průběh dramaticky zhorší, dítě dostane vysokou horečku a objeví se tmavé skvrny na kůži.

Chlapečka by zachránilo očkování, jenže očkovat se dají pouze dva typy této nemoci. Béčko mezi nimi bohužel není. Rodičům ale svítá naděje. Hygienici by měli dostat experimentální vzorky vakcíny proti této zabijácké nemoci.

Podle lékařů by rodiče u malých dětí neměli kouřit a už vůbec by je neměli brát do míst s vysokou koncentrací lidí, jako jsou třeba velké obchodní domy.

Od začátku roku se u nás meningokokem nakazilo kolem stovky lidí. Z toho jedenáct případů pouze v ústeckém kraji. Podle hygieniků v sobě bakterii meningokoka nosí každý desátý člověk.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz