Zpravodajství

VIDEO: Fandové Brna nezákonně pochodovali městem

VIDEO: Fandové Brna nezákonně pochodovali městem

Brnem v neděli odpoledne prošlo asi 250 fanoušků fotbalového 1. FC Brno. Jejich pochod před večerním prvoligovým zápasem se Spartou Praha byl ale nepovolený, policie proto několik jeho účastníků předvedla a ostatní poslala přímo ke stadionu, řekla to brněnská policejní mluvčí. Podle ní zatím k žádným potyčkám nedošlo, policie je dál ve střehu.

Ve službě je v neděli několik stovek policistů a strážníků. Jsou připraveni využít psovody, koně i těžkooděnce. Mluvčí uvedla, že by mělo do města přijet ještě několik fanoušků Sparty. Kolik přesně jich bude, zatím neví.

Přestože pochod fanoušků nebyl ohlášený, policie průvod asi 250 lidí nechala městem projít. Na třech rušných křižovatkách museli policisté dočasně zastavit provoz.

Podpora opravy stadionu

Na 250 fanoušků brněnského fotbalu na pochodu městem podpořilo opravu někdejšího slavného fotbalového stadionu Za Lužánkami a opětovný přesun zápasů 1.FC Brno na tento stadion v centru města.

Táhnoucí se dohady o opravě nebo přestavbě stadionu Za Lužánkami jsou jednou z černých kapitol brněnského sportu. Fotbal se Za Lužánkami nehraje už od roku 2001, před třemi lety koupilo chátrající areál za 17,5 milionu korun město Brno. Letos v červnu rozhodli zastupitelé o opravě. Ta by měla proběhnout do roku 2011.

Nejrizikovější utkání

 

Zápasy mezi 1. FC Brno a Spartou Praha patří tradičně k nejrizikovějším utkáním. Například loni na podzim se fanoušci těchto klubů poprali v Praze. Asi třicítka lidí se do sebe pustila ještě před zápasem, podle policie měli předem domluveno, že se porvou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz