Zpravodajství

Vánoční strom se stěhoval do Prahy

Vánoční strom se stěhoval do Prahy

Sledovali jsme vánoční strom, který bude zdobit Staroměstské náměstí v Praze. V Krkonoších ho pokáceli a pak v noci transportovali do Prahy. My jsme byli s kamerou samozřejmě u toho.

Zdroj: TV Nova

Speciálně upravený tahač včetně doprovodných vozidel vyrazil z Krkonoš v osm hodin večer. Čekala ho dlouhá a náročná cesta do Prahy.

Po prvních 30 km přišel problém, kolona musela zastavit.

Ve Dvoře Králové totiž byla nenahlášená objížďka, se kterou nikdo nepočítal.

Kolona jela přes Dvůr Králové, Jaroměř, Hradec Králové a po dálnici D11 do hlavního města. Obrovský kolos se musel vypořádat s úzkými silnicemi a několika malými kruhovými objezdy. Některé z nich řidič musel projet v protisměru.

Do pražské Libuše transport úspěšně dorazil v jednu hodinu ráno a zůstane tu do doby, než bude převezen na Staroměstské náměstí.

Na Staroměstské náměstí vyrazí vánoční strom v noci z pondělka na úterý.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz