Zpravodajství

Manželka dobrodruha Fossetta: Prohlašte Steva za mrtvého!

Známý milionářský cestovatel Steve Fossett zmizel začátkem letošního září, když pilotoval letadlo na americkém Západě. Hůl nad jeho možným nalezením už zlomila i jeho manželka. Ta podle serveru Usatoday.com v pondělí požádala soud, aby Fosseta prohlásil za mrtvého.

"I když je to pro mou klientku a pro její rodinu bolestné, je čas, zahájit tento proces," uvedl advokát Fossetovy manželky Michael LoVallo. Prohlášení dobrodruha za mrtvého je nutné k tomu, aby se spočítal jeho majetek. "Ten (v dolarech) dosahuje osmiciferné výše," uvedl advokát.

Touha po dalších rekordech

Fossett, kterému bylo 63 let, vyhlížel při letu krajinu, ze které by mohl dosáhnout rychlostního rekordu v pohybu po zemském povrchu. Neměl s sebou ani padák. Záchranáři ale nenalezli jeho tělo ani po měsíci pátrání. Fosset vydělal miliony dolarů obchodováním na komoditní burze v Chicagu.

Fossett v červnu 2002 jako první obletěl sólově zeměkouli v balonu bez mezipřistání. V roce 2005 pak podnikl v letadle první sólový oblet Země bez mezipřistání a doplnění paliva. Překonal tehdy vzdálenost 37.000 kilometrů. Loni pak při dalším letu bez mezipřistání uletěl 43 450 kilometrů. Další rekordy Fossett drží v letu vzducholodí, bezmotorovém létání a v jachtingu.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz