Zpravodajství

VIDEO: Na chorvatských plážích budou i čeští policisté

Už příští léto by jste mohli na chorvatských plážích narazit na české policisty. Dohodli se na tom předběžně naše ministerstvo zahraničních věcí s chorvatským. Tuto dohodu vyprovokoval případ ze září tohoto roku, kdy chorvatští policisté brutálně zbili dvě české turistky.

Údajný dopravní přestupek předcházel brutálnímu zásahu chorvatské policie, proti českým sestrám. Následek? Jedna z žen se psychicky zhroutila a koktá.

Když chorvatský policejní prezident tvrdil, že zásah byl v pořádku, následovala protestní nóta našeho ministerstva zahraničních věcí, později setkání a nakonec dohoda

Podobný projekt už funguje s Maďarskem, Francií a Rakouskem. Čeští policisté v Chorvatsku se ministerstvu zahraničních věcí líbí, i tak ale trvá na tom, že brutální zásah proti Češkám pořád není dořešen

A není spokojen ani místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Tomáš Dub

Zahraniční výbor si v lednu pozve na kobereček chorvatského velvyslance. Není prý totiž možné, aby chorvatská policie tvrdila, že jejich policisté nejednali v rozporu se zákony a současně posílali omluvu zbitým ženám a jejich rodinám.

Místopředseda zahraničního výboru poslanecké sněmovny Tomáš Dub trvá na tom, že pokud chorvartská policie jasně nevysvětlí celý incident, bude usilovat o to, aby Chorvatsko nebylo přijato do Evropské unie.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz